View Single Post
Eski 12-06-2019, 15:24   #252
Antarktika
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-11-2015
Salatalıktaki Bu Hastalık Nedir Acaba?

Merhaba değerli arkadaşlarım,
Benim Fidanlıktan aldığım salatalık fideleri gayet güzel gelişim gösterdi. Nitekim günlük çiçek verdi ve resmen coştu. Ancak bu çiçeklerden bir tanesi bile meyveye dönüşmeden sarardı, soldu, kurudu ve döküldü. Özellikle çiçeğin gerisindeki sap kısmından kurumayla beraber oluşan incelme sonucu patır patır döküldüler. Anlayacağınız çiçeklenme bol fakat meyve oluşumu sıfır. Hatta bu durum domates ve biber fidelerim için de geçerli. Yine kuruma ve dökülmenin neticesinde meyve oluşmadan hüsranla karşılaşıyorum. Maşallah o kadar çiçek oluşuyor ki anlatamam fakat dediğim kuruyor ve meyve oluşmadan dökülüyorlar. İşte size konuyla alakalı birkaç fotoğraf. Lütfen tecrübeli arkadaşlarımız bana bu konuda yardımcı olsunlar. İnanın moralim çok bozuluyor bu duruma. Bir de değişik bir böcek mi desem nedir anlayamadım yakaladım çiçeğin üzerinde. Bu böceği mikroskopla büyüterek sizinle paylaşmak istiyorum. Acaba salatalık çiçeğinin kuruyarak dökülmesinin (domates ve biberde de durum birebir aynı) sebebi bu böcek midir? Buyurun fotoğraflar:Name:  12.06.2019 SALATALIK BÖCEK ( ÇİÇEK KURUTUYOR VE MEYVE OLUŞUMUNU ENGELLİYOR).jpg
Views: 750
Size:  22.0 KB

Eklenen Resimler

Antarktika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön