Konu: Kekik
View Single Post
Eski 30-05-2019, 02:11   #393
its_just_a_ride
Ağaç Dostu
 
its_just_a_ride's Avatar
 
Giriş Tarihi: 08-09-2017
Şehir: Milky Way
Mesajlar: 620
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi roaming Mesajı Göster
Merhaba, forumda yeniyim. Bir ay kadar önce Migros'ta satılan Saksı Kekik'ten aldım. Üzerinde cinsi yazmıyor. Burada fotoğrafları verilen kekiklere de benzetemedim. Yeni dalları daha ince ve körpe iken, geliştikçe bu incelik kalmıyor. aralarda sert, kürdan gibi dalları da var. Bu şekilde sert dallar normal midir, yoksa sulama/susuz kalma veya fazla/az güneşin de etkisi olur mu? Kekik fazla güneş sever diye okuyunca, doğrudan güneşin altına koymuştum. Bir de günlük veya günaşırı, toprağını kuru görünce suluyorum.
İlk aldığımda saksısını büyütmek için toprağından çıkardım. Kendiliğinden 3 parçaya ayrıldığını görünce farklı saksılara dikerek çoğaltmış oldum. Sanırım hepsi tuttu. Gelişimleri fena değil. Ara sıra bazen üstlerden bazen de diplerin biraz üstünden keserek buduyorum, salata ve sos için. Bunun da bir zararı olmaz değil mi?
Kekiklerin yeni sürgünleri körpe olur. Gelişkinleri de zamanla odunsu gövdeye döner. Toprak çok kurumadıkça sulamayın. Kontrol edip sulayın. Yaptığınız uygulamaların da hiçbirinde bir sıkıntı yok. Kolay gelsin.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön