View Single Post
Eski 27-03-2019, 23:37   #37
Ludisa Excellence
Ağaç Dostu
 
Ludisa Excellence's Avatar
 
Giriş Tarihi: 10-11-2007
Şehir: izmir
Mesajlar: 225
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi praecox Mesajı Göster
memet bey,
elinize sağlık yalnız o cattlayalara ne bakabildiler nede o zamanlar bana sattılar sadece bir saksıyı adeta silah zoru ile almış idim üzerinden 15 yıl geçti şimi onları böldüm 3 saksı oldular kalan cattleryalar rumeli kavağında değil demek yalovada ordan 15 senesiz bakımsızlara talip olayım o zaman.
neyse ruhu şad olsun sevgili Dr. Herman Miskciyan'ın hatırlarım çocukdum... elinde bir tek sap tüpe konmuş cattleya büyük bir ihtimalle gasskelyana var. alba (zira beyaz olduğundan gelinler tutardı. babamın dükkanına uğrar "-mezata gidiyordum uğradım" derdi dertleşirdi.ne paralar dönerdi nerde o cattlayalar şimdi...? nerde....!
onun çürümüş kahvemsi pembe saksılarını atamıyorum hala ne doğru dürüst torfu vardı elinde ne sphagnum yosunu ne temiz stryropor ne vermiculite nede perlite o zor şartlarda doğalgazsız serasında orkidelerine canını verdi...
şimdi yapı marketlerden 19,90 phalaenopsis sürümünden tüketimin yurt ekonomisine verdiği zararı düşünen hesaplıyan yok halbuki benim bildiğim satış amaçlı türkiyeye bitki ithali yasak gelenler "damızlık" amaçlı eeeh
ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamıyorum


Ne diyebilirim? Ruhları şad olsun.

Preacox o kadar Miskçiyan ve orkidelerinden bahsetmiş fakat buraya görsel eklememiş. Rahmetlinin peşine düştüğü neye benzer, nasıl bir şeydir, fikir vermesi için fotoğrafını ekliyorum.
Preacox un bahsettiği bitki şuan bende. Her sene düzenli olarak açıyor.

Name:  DSC_0083.jpg
Views: 113
Size:  34.9 KB

Ludisa Excellence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön