View Single Post
Eski 20-03-2019, 10:59   #1
feyzi_48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2019
feyzi_48 / hobi bahçesi

Bahçenin bulunduğu şehir : Kahramanmaraş

Bahçenin büyüklüğü : (Eski: 8 m² tahmini ) (Yeni: 25 m² tahmini)

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Güneşi iyi görmekte, rüzgar var, tuzluluk oranın bilmiyorum.

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 9b-9a

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Apartman bahçesi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Yıllarca boş kalmış ve halen boş kalmakta olan bir yer.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : Kendimce ilk olacak

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Taslak çizdim, sayfaya ekledim. Profesyonel yardım almadım.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : Burası bir bahçe olmadığı için yok.

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel): Kişisel olarak yapılmakta

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Hiç bir şey yok bende deneme amaçlı küçük bir alanda başlayacağım.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Taslak olarak çizimini yaptığım teorik bilgilerimi pratikte gerçekleştirebilirsem çok güzel olacak.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Boş bomboş alan var.

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Özel bitkilerim yok

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? : Yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : Eğer başarabilirsem yapacağım

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? Ben hobi bahçesi diyorum. Suyu evden kova ile taşıyarak yapacağım.

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : Tasarruf tedbirim yok.

Toprak özellikleri : Kırmızı renkli Akdeniz toprağı, sert sıkı özellikte olan cinslerinden

Kompost yapıyor musunuz? : Yapamıyorum, alıyorum.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Henüz olmadı.

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : Ben zirai ilaç kullanmadan; fesleğen, kadife çiçeği, reyhan, arapsabunu ve acı biber vs solüsyonu uygulayarak ürünler elde etmek istiyorum.

Bahçeniz organik mi? : Hayır.

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : Hayvansal, bitkisel

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : Evet, vardır.

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : Vahşi sulama.

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Hayır, soğuk almıyor.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : Hepsi, hobi bahçesine başlamak

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Evet

Düzenleyen feyzi_48 : 16-02-2021 saat 08:30 Neden: Eski, Yeni bahçe m² değişimi
feyzi_48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön