View Single Post
Eski 15-03-2019, 19:42   #47
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Bu yıl damlama sulamaya geçmek istiyorum. Sebep; - Traktör bahçenin kenarlarındaki çiçekler ağaçlardan dolayı dibe kadar gidemediği için tek yöne sürebiliyor. Dolayısıyla bahçenin güney tarafında toprak azalınca su göllenir oldu. Damlama sulamayla göllenmenin önüne geçilmiş olunacak. - Traktör aparatları bölgede patates ekimine göre olduğu için sıra araları dar, damlamaya geçince istediğimiz gibi mesafe kontrolünü sağlayabileceğiz. - Çapa makinası aldım, damlamayla toprak seviyesi düz olacağı için otları el ile değil çapa makinası ve/veya ot biçme makinasıyla temizleyebileceğiz. - Çapa makinasıyla artık traktöre de hiç ihtiyaç kalmayacak, veya çok az olacak. - Şekilde de çizerek gösterdiğim gibi bahçenin eve yakın kenarlarında çiçekler var; yeşiller dahliya-ortanca bölgeleri, bahçenin evden uzak komple çevresine (kırmızı alanlar) mısır ve ayçiçeği ekmek istiyorum. Orta alan da kuzeyden güneye ekilip dikilen sarı alanlar da damlama sistemi olacak ve bu sayede elde hortum koş bakalım çiçekleri sula, çiçekler bitince arıkların başında sebzelerin sularını takip et bakalımın önüne geçmeyi düşünüyorum. - Şu an su sorunumuz olmasa da ne kadar az su kullanırsak o kadar iyi etmiş olacağız..

Name:  su.jpg
Views: 1302
Size:  31.1 KB

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön