View Single Post
Eski 14-03-2019, 08:23   #11
Musa Gündoğan
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi baris2357 Mesajı Göster
selamlar.500 m2 imarlı arsama konteyner koymuştum.1 ay öncede önüne beton döküp sundurma yaptırdım.toplam 50 m2 gibi bir alan oldu.ben bunu 100 m2 olarak yapı kayıt belgesi başvurusu yaptım.(ilerde bi konteyner daha eklerim diye m2 yi fazla tuttum)5200 tl gibi bir bedel çıktı.sadece su ve elektrik için başvuru yapıyorum belge için.Okuduklarımdan anladığım kadarıyla yapı kayıt belgesini aldıktan sonra belediyeye beyanda bulunmalıyım.arsa vergisi ile konut vergisi arasında çok fark varmıdır.birde belgeyi aldıktan sonra arsa tapusunu konut tapusu olarak değiştirmem gerekirmi.yapı kayıt belgesi alarak vereceğim 5200 tl den sonra ne gibi ve yaklaşık ne kadar masrafım olur.szce haftada 1 2 kullanıcağım bahçem için bu kadar masrafa değer mi.teşekkürler...
SORUNUZU BEN ŞÖYLE CEVAPLAYYIM
kısa bir zaman önce belediyeden numarataj almış birisi olarak. bulunan alanı yanlış göstermeniz size fayda sağlamaz tam aksine zarar sağlar. göstermiş olduğunuz m2 için parayı fazla yatırırsınız sonra belediyeden gelirler fotoğraflarını çeker numaratajınızı verirler. fakat sonra yapı yapmanıza izin vermezler sebebi. meskeni ve araziyi topluca fotoğraflayıp dosyalıyorlar. yarın bir gün siz yaptığınızda belediye istediği gibi yıkabilecektir.

yani siz çok para yatırarak fazladan hak kazanmıyorsunuz. çünkü 2018... tarihli sonraki yapılar affa dahil değildir

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön