View Single Post
Eski 07-03-2019, 00:42   #8
dobipa
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Toplamda 202 adet talep eden üye (bende dahil olmak üzere) Tohum Paylaşımı Sonrası Çalışmalar 2018-2019 - agaclar.net adresine konu açıp gelişmeleri an ve an eklesinler.

Sonuçta paylaşan üyeler kimsenin kara kaşına yollamıyor bu tohumları. Çoğaltıldığını görmek, insanların faydalandığını bilmek, tohumun soyunun devam ettirildiğini duymak istiyorlar.

Fakat daha kargolarını onaylamayan 30-40 kadar üye varken, etkinlik sonrası sayfası muhteşem paylaşımlara sahne olmayacak gibi malesef..

------------

Gelecek etkinliklerin değerinin artırılabilmesi için,
1- Talep için ön sorumluluk verilmeli (Kızılay'a küçük bir bağış veya en az 1 fidan diktiğinin belgelenmesi gibi...)
2- Etkinlik sonrasında kural dışı hareketlerde yaptırım uygulanması.

Yani "bedel" ve "ceza" olmalı ki, o şeyin gerçek değeri anlaşılsın.

------------

Yukarıda yazdıklarım çok doğru ama malesef uygulanabilir değil..
Çünkü "denetim" gerekli ve kimse bu işlemlerin teyidi için vakit harcayamaz.

Bu yüzden bence şu anda en iyi etkinlik sistemi kullanmakta olduğumuzdur. Başlatan ve devam ettirinlerin ellerine sağlık.

En iyisi forumda para toplayıp yetmezse Sn TCM nin arabayı da satıp, İzmir veya Antalya gibi sıcak memleketlerden tarla alıp tohumları her sene orada çoğaltmak

Tarla tapusunu benim üstüme alabiliriz hayır demem yani, bakımıda gönüllü forum arkadaşları yapabilir. Tohumluk ayrılanların dışındaki artan mahsülleride vegan iftarlık hazırlayıp millete dağıtırız sevabına

Yani demem o ki,
Şu anda herşey olması gerektiği gibi çok güzel gidiyor daha güzeli zor. Sadece talep eden kişiler işin hakkını versin ve tohumları çoğaltsın yeterli..

Benim mesajımda burada kalsın.
Seneye kısmet olursa etkinlikte tohumları alıp kaybolursanız şöyle şöyle yaparız diye tehdit ederiz

dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön