View Single Post
Eski 20-02-2019, 20:46   #1
hurut
Yeni Üye
 
hurut's Avatar
 
Giriş Tarihi: 07-01-2018
Şehir: Adana
Mesajlar: 7
Saksıdaki bitkileri kargolama, e-ticaret..

Herkese iyi akşamlar.

Yaklaşık yarım dönümlük bir bahçesi olan müstakil bir evde yaşıyorum. Kendi çapımızda bitkilerimizle ilgileniyoruz. Benim uzun zamandır aklımda olan bir fikir var. Hem yerimiz de müsait iken sukulent, kaktüs gibi bitkileri çoğaltmak ve çeşitli konseptlerde üretip bunun ticaretini yapmak istiyorum ancak kafama takılan bir konu var.

Ben bu işi yaparsam eğer, internet üzerinden yapacağım ve büyük ihtimalle şehir dışına da çalışacağım. Kargo meselesini bir türlü çözemiyorum. Daha önce arkadaşıma bir kaktüs hediye etmek istemiştim. Minicik bir saksıda, 13 tl fiyat çıkarmışlardı, üstelik ben onu iyice streçleyip göndermiştim. Eğer işi ticarete dökersem daha şık bir şekilde göndereceğim. Bu ambalajın bozulmaması için özenle taşınması gerekiyor. Eminim ki bu durumda ücret daha da tuzlu olacak.

Ben bu bitkicikleri güvenli ve ekonomik bir biçimde karşı tarafa ulaştırmak isterken bana sırf 15 lira kargo ücreti çıkıyor olması haliyle aklımdaki fiyatı otomatikman ve mecburen arttıracak. Ben ise mütevazi bir bitkiciği 15-20 lira bandında satmayı hedefliyorum en fazla..

Bu konuna bana neler önerebilirsiniz

Şimdiden teşekkür ederim.

 
hurut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön