View Single Post
Eski 07-02-2019, 20:31   #4
demlichay
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-08-2012
İkinize de çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Yan yüzeylerden kastınız, bizim buralarda "mini etek" denilen o alttaki sabit kısım mı? Yani kalkıp inen naylonun altındaki sabit kısım? Bu arada, ben o kısmın yüksekliğini 60 cm olarak düşünüyorum, sizce uygun mudur?

Polikarbon levha fiyatlarını bilmiyorum, hafta sonu sorayım.

Masrafa gelince, gerçekten umduğumdan öte: Sadece alt kısmının kasasına giden profil ve L demir 2.350 TL. Her iki metrede bir üstten atılacak yarım daire demirlerin fiyatını henüz sormadım, hafta sonu soracağım; onlar da 100'er liradan olsa 700 TL. Demirciye verilecek işçilik parası 1.500 TL.

Uzun sera klipsleri çok pahalıymış! 3 metresi 70 TL civarı bir fiyattan bahsediyorlar ki 84-85 metre kullanmam gerekiyor. Bu da 1.600 TL üzeri bir rakam.

Sadece bu şekilde 6.150 ediyor ki daha içinde naylon yok, içine gerilecek teller yok, malzemenin nakliyesi yok, damlaması yok... Mini etek kısmını polikarbon yerine naylon dolaşacak olursam oraya da klips dolaşılması lazım ki bu durumda klips maliyeti 2.500 TL'ye yaklaşıyor.

Hesabı, hanımın önüne koyduğumda: "Senin, 90 yaşına kadar bu seranın içinde yetiştireceğin sebzeleri, yetiştirmek yerine gidip pazardan alsak, bu kadar tutmaz bence!" dedi.

demlichay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön