View Single Post
Eski 25-01-2019, 23:44   #3
su teresi
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 28-11-2018
Şehir: BURSA
Mesajlar: 109
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Bir de kuru fasulyelerden bahsederken Tunceli'nin Ovacık Belediye Başkanı'nın önayak olarak ürettirdiği yöreye ait kuru fasulyeyi atlamamanızı tavsiye ederim. Yanlış hatırlamıyorsam 5000 dönümde, köylüler tarafından üretimi gerçekleştirilen bu fasulyeyle birlikte yine yöreye ait nohudun lezzeti eşsiz. Özellikle fasulye, İspir'le denk, belki de daha iyi bir lezzette.

Belediye, bu ürünlerin satışını internet aracılığıyla ve artık Ankara'da açtıkları dükkanda yapıyorlar. Elde edilen gelirin bir kısmı da maddi zorluk çeken çocuklara okumak için burs olarak gidiyor. Belediye başkanı, çok zeki, çalışkan ve vatanına aşık biri. Hasat zamanı köylülerle birlikte tarlaya koşuyor. Bu şekilde hem bu atalık çeşitler üretimde tutulmuş oluyor hem de elde edilen gelir yöre insanı için kullanılıyor.

Özellikle fasulye ve nohutlarla diğer ürünler için web adresi: https://www.ovacikdogal.com/
Bilgilendirme için teşekkür ederim. büyük marketlerde ya da nette yöresi cinsi belirtilmeden organik şeffafız diyerek şirkete ait 5-6 sertifikayla 20 tlden nohut fasulye satanlar varken bu belediye alkışlanacak iş yapmış kutluyorum. forumda ürün satış bölümüne bu link eklense tüketici için seçenek buradanda destek verilmiş olur. paylaşılması forumda misyona aykırı kural dışı vs. yanlış anlaşılma olabilecek herhangi aksi durum yaratırmı bilmiyorum. buradan sipariş vermek istediğimde linki sık kullanılanlara eklemekte seçenek elbette ))

su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön