View Single Post
Eski 09-01-2019, 12:46   #34
umsturz
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selim_50 Mesajı Göster
sayın umsturz kaçış öykünüzü çabuk bitirdiniz.
Öykü uzun uzadıya devam edecek Biraz ayrı kaldım.

Evin üzerinde çatı saçağından akan suların yol alıp gitmesi için bir boşluk vardı. Basit bir drenaj. Boşluğun ardı da yol. Kuru tip harçsız taş duvar örülmüş. Arada bir arkadaki yolun baskısı nedeniyle duvar kısmen yıkılır, onarılır ve bir kaç sene sonra tekrar yıkılırdı. Bu kısır döngü böyle devam ederken güzel bir duvar örüp gerçek bir drenaj sistemi yapmayı düşündüm. Tabi yaz aylarının tembelliği üzerimdeyken bunu daha sonra hallederim diyerek bir kaç haftalık memleket gezisinde bulundum. Geldiğimde ise köy yollarına toprak / malzeme serimi gerçekleştirilmiş ve benim yarım çürük duvar bu sırada yıkılarak evin duvarına dayanmış. Ardından, yolu tesviye eden greyder operatörü de bir yığın toprağı bu kanala doldurmuş

Yol ile ev arasında bir boşluk kalmadığından evin temeli su almaya başlamıştı.

Vakit, fırsat varken ve üstelik kar yağmadan işe koyulayım dedim ve 10 metreküp kazı çalışması gerçekleştirdim. Fotoğrafta, toprak seviyesinin izi görülüyor

Temel taşı altında 5 cm kadar indikten sonra, güzel priz almış bol katkılı harcımla taş duvar örme çalışmalarına başladım

İlk iki sırayı ördüm hava çok güzeldi ve devrisi gün üçüncü sırayı örerken kar yağmaya başladı. Akşam saatlerinde üçüncü bitmek üzereydi ve yerleştirdiğim taşlardan birine parmağımı sıkıştırdım. Taş hem düştü hem de düşerken sıkıştırdı diyeyim. Yıllar sonra ilk iş kazası. Sağ elim hasarlı, yüzük parmağım ise ağır hasarlı olarak kayıtlara geçti Bir de ne olur ne olmaz Tetanos zamanım gelmiş olabilir diyerek bir de üzerine aşı olduk. Sonuç sağ kol kullanılamaz durumda. Daha elimi yeni-yeni kullanmaya başladım. Ardından, annemin kuzenini kaybettik ve cenaze ve taziye ziyaretleri... Zaman geçti. Şu sıralar Ankara da kendimi nadasa çektim, hafta içinde dinleniyorum. Vücudum gerçekten yorgun ve bahara kadar toparlanmam lazım.

Arada enstrüman yapım çalışmalarıma devam ediyorum. Kendime de ödül olarak Balta Saz olarak tabir edilen (formu baltaya benziyor) Anadolu'da çoook eski bir tarihi geçmişi olan bir enstrümanı yapıyorum

Fotoğrafta rafa gizlenip kamufle olmuş halini görebilirsiniz

Eklenen Resimler

umsturz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön