View Single Post
Eski 05-01-2019, 23:47   #48
ustunizci
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2009
Çubukla su arama

Seferihisar'ın Doğanbey Köyündeki bahçeme sondaj attırmaya karar verdim. Bir Jeoloji Mühendisine 600.- liraya etüd yaptırdım. Mühendis 30 m. ile 50 m. arası derinlikte su olduğuna dair rapor verdi. Bir sondajcı ile görüştüm. Sondajcı bana, kendisinin, çubukla su arayan çok güvendiği birisi olduğunu ona baktırmadan, mühendise güvenerek masraf etmeyelim diye ısrar edince, çubukla arayan adama da 200.- liraya baktırdım. Çubukla bakan, burada su yok dedi. Mühendisin gösterdiği yeri gösterdim. Çubukla oraya tekrar baktı ve burada da su yok dedi. Tekrar mühendise döndüm, durumu anlattım, mühendis bir daha bakayım dedi. 200.- liraya baktı. Kullandığı sistemin MTA.nın kullandığı sistem olduğunu ve ilk gösterdiği yerde 30 ile 50 metre arasında su olduğunu söyledi. Sondajcı, bir başka çubukla arayanı bu defa ücretsiz olarak getirdi. Bu adam da burada su yok dedi. Ben bilime inanan biri olarak mühendisin dediği yere sondaj attırdım 55 m. derinliğe indik su bulamadık. 7.000.- lira masraf ettim. Su ihtiyacım devam etmektedir. Çözüm bulamıyorum.

ustunizci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön