View Single Post
Eski 27-12-2018, 07:47   #1
acemi25
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2018
Tohumdan Sukulent Üretim Deneylerim

Merhabalar;
Sizlere önce kendimi tanıtayım: Ben Aslıhan, elektrik elektronik mühendisiyim ama alanımla pek ilgisiz bir işim var. Erzurum'da yaşıyorum. El emeği olan her şeye bayılıyorum. Örgü örme hobim var. Kendimce bir şeyler yapıyorum.

Kullanıcı adımda da belirttiğim gibi acemi bir yeşilseverim. Aslında her şey bir kaç ay önce hediye gelen bir bonsai bahçesi ile başladı. Tabi ağacı yaşatamadık maalesef teraryum içindeydi. O teraryum içinde başka bir bitki daha vardı. Kendileri sukulentmiş. Onu araştırırken bu siteye denk geldim. Herkesin değerli katkıları ile oluşmuş bu siteden pek çok şey öğrendim. Mesela orkide şeffaf saksıda bakılmalıymış. İlk defa bir orkidem çiçekleriyle birlikte iki aydan uzun süredir yaşıyor.

Neyse konuyu bağlayayım. Bu sukulent denen canlıların çeşitliliğine bayıldım ve bir kaç tane de ben edineyim dedim. Tohumdan üretimi deneyeceğim. O yüzden burada bir deney sayfası açmaya karar verdim. Umarım başarılı olabilirim.

İlk işim tohum ve toprak sipariş etmek oldu.

Dalaman çakılı
Kaktüs ve sukulent tohumları karışımı
Lithops tohumu nadir 40 tür özel karışım
Kaktüs toprağı profesyonel kaktüs lithops ve sukkulent bitkiler için karışım
Toz tohum ekim dolgu kumu
Kaktüs çimlendirme toprağı seti

Bunlar Türkiye'de bir siteden siparişlerim. Bir de Çin'den tohumlar sipariş ettim. Bakalım gelecekler mi?

acemi25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön