View Single Post
Eski 17-12-2018, 13:56   #15
latif.07
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Alp.er Mesajı Göster
Latif bey ,değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim, sizin gibi bu işin okulunu okuyan birisini bulmuşken , toprak konusunda da öneride bulunabilir misiniz. Çimlendirme için torf mu önerirsiniz veya gübre ve bahçe toprağı mı veya başka bir karışım mı ...

Ben mümkün olduğu kadar aroması yoğun lezzetli sebzeler yetiştirmek istiyorum..Bunun için önerileriniz var mı .

Son olarak önerdiğiniz npk 15-15-15 gübresini hangi aşamada ne sıklıkla kullanmalıyım
Merhaba rica ederim, size geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. Çimlendirme için torf öneririm bitki daha güzel kök geliştiriyor. özelden attığınız torfa baktım fiyatı yüksek gibi geldi, toptancıda 70 litre torf 13tl siz 1 tane 70 litre torf alsanız 20 tl verirsiniz. Toptancıdan almayla uğraşamam derseniz özelden attığınız torfda sizin işinizi fazlasıyla görür.

Benim dediğim kimyasal gübreyi alabilemek için yakınlardaki zirai ilaç dükkanına yani toptancıya gitmeniz gerekir torfuda oradan alın derim.
1 litre sulama suyuna 1 şeker kaşığı npk 15-15-15 yeterli olur. Tohumları torfa ektikten sonra ilk 2 yaprak görülünce gübreli suyla sularsınız bir daha sulamazsınız Yerlerine şaşırttıktan 2 hafta sonrada tekrar aynı oranda suyla sulamanız yeterli olur. Saksıları ile birlikte resimlerini özelden yollarsınız ben size tekrar yardımcı olurum. 1 kg npk 15 15 15 fiyatı 3tl fazla vermeyin

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön