View Single Post
Eski 09-12-2018, 12:03   #572
Sinarit
Ağaç Dostu

Sinarit's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emirk Mesajı Göster
Merhaba sevgili iskenderun. Ben de yapabilirsem sekoya yetiştirmeyi çok istiyorum. Size siparişinize istinaden birkaç sorum olacaktı.

- Elinize ulaştı mı fidanlar, ulaştıysa ne durumdalar?
- Cinsleri(bu ağacın başka ne cinsleri var henüz bilgim yok) Sequoia Gigantea mı?
- Fidanın kargoyla nasıl getirildiğini aklım almıyor. Poşetliyorlar mı? Bu fidan için sakıncalı olmaz mı?
- Bir de bu türe özel nasıl bakım yapacağınızı, nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirten bir çeşit kılavuz yolluyorlar mı siparişle birlikte?
- Elinizde bu ağaç türünün nasıl yetiştirileceğine dair bulduğunuz kaynaklar varsa(site olur, yazılı kaynak olur) benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Size de merhaba sevgili Sinarit. Kitapta ne tür bilgiler mevcut acaba? Ben de ağaç/bitki yetiştirmeye oldukça meraklı ancak henüz hiç bilgisi olmayan biri olarak ağaçların ekiminden bakımına kadar nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana da kaynak önerebilir misiniz(özellikle Sequoia Gigantea hakkında varsa eğer)?

Bir de sayın Giant'la geçen dialoğunuzdaki gibi bir projeniz olursa olabildiğimce yardımcı olmayı çok isterim(bilgi olarak halihazırda yetersiz olsam da en azından kas gücü olarak ).

Selamlar,kitapta yazılan bazı bilgileri önceki sayfalarda paylaşmıştım,bakabilirsiniz.

Sinarit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön