View Single Post
Eski 02-12-2018, 10:13   #31
su teresi
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Merhaba kedilerde görülen fip virüsü erken farkedilirse yok edilmese dahi baskılanabiliyor iştahsızlık hareketlerinde yavaşlama gözlerde eğim kendini kapatma ve yemek yememe. iki tür var kuru olanlar daha geç farkediliyor erken evrede antibiyotik tedavisiyle taşıyıcı olsa dahi hayatta kalabiliyor. aklınızda olsun. veterinerde yapılan basit kan testiyle hemen anında tespit edilip tedaviylei -baskılama- büyüleyici dostlarımızın hayatta kalmasını sağlayabiliriz.ve onlar öyle mücadeleci ki çabanıza karşılık verecekler. birde yavru köpek ya da kedi sahiplendiğinizde lütfen koynunuzda uyutun henüz anne koynunda doğaya uyum sağlarken koparıldıklarından vucut direnci yeterli olmayabilir ve ölür. sürekli ağlayan yavru kedi köpek anne koynunu sıcaklığını istiyordur. alıp kutu balkon vs yerde ölüme terketmeyin yavrulardan bahsediyorum. sokakta gördüğünüz bir yavruyu hemen alıp gitmeyin 15-20 dk takip edin annesi muhtemelen oralarda ya yemek ya ihtiyaç için uzaklaşmış olabilir bulamazsa günlerce miyavlayarak yavrularını arar.hasta yavruları terkeder anneleri, işte onları alıp tedavi ettirip yaşamınıza dahil etmek ya da görmezden gelip gitmek size kalmış. yollarda hemen hergün hız şu 30 km 50 km yazan yerlerde 70-80 le giden acelesi olan dünyayı kurtaracak katiller sayesinde kediler köpekler ölüyor ve öylece basıp arkasına bakmadan gitmeleri.. sokaklarda gördükleri kedi köpekleri sırf varlıklarından rahatsız olan kendileri kedi köpek sahibi olsa dahi belediyeyi arayıp toplatan insanlar var tedaviye ihtiyacı varsa evet takibini yaparak yardımcı olun yoksa sağlıklıysa lütfen yaşamlarını kafeslerde geçirmeye mahkum etmeyin. doğa sizden intikam alırken haberiniz dahi olmaz.ve alır. bu deneyimi kedi kısırlaştırıken yaşadım. onların yaşam haklarına nasıl yaşayacaklarına cüret eden düşünceyle yavrulayıp sokakta sefil olmasın dediğim sevgili kedi sana teşekkür ederim. şimdi 5 çocuklu bir anne çok güzel annelik yaptı. can dostlarımın isimlerini yazmaya korkuyorum. tüm sevgili dostlarımızın doğanın şiddetinden insanların vahşetinden korunmuş sağlıklı huzurlu yaşamasını dileğimle.

su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön