View Single Post
Eski 18-11-2018, 19:41   #16
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
biber ve fasülye :)

Hale Öğün'den gelen stock red roaster biber,bundan 2 adet çimlendirebildim ve yaşatabildim ancak biberlerden birisi balık biber tarzında farklı bir forma sahip sanırım önceden çaprazlanmış,hale öğün saksıda yetiştirdiğini ve çaprazlanmanın mümkün olmadığını belirtmiş geçen dağıtımda sanırım birnefestoprak paylaşmıştı bu tohumu.Her iki formdan tohum alacağım ve tekrar deneyeceğim bu sefer farklı biber çıkmazsa paylaşacağım zaten bu yıl anca kendime yetecek kadar tohum alabilirim.kapya formundan kısa ve küçük biberleri var şu an sanki kapya biberin bir boy küçüğü gibi,çokça yetiştirmek istediğim bir çeşit.
Fasülye şenberber,gördüğüm en hızlı büyüyen fasülye sanırım,gelen tohumların yarısını yedek olark ayırdım 4 veya 5 tanesini tek bir yere ektim,öncesinde bardakta pamuk içinde çimlendirdim ordu akkuş fasülyesi ile yanyana,şenberberler adeta depar atıyorlar akkuş fasülyesinin yetişmesi ne mümkün sanırım suyu çok seven bir çeşit,bardakta adeta büyüdüğünü gözlerinizle görebilirsiniz o derece hızlı büyüyor yerine ekince biraz duraksadı ama tekrardan depara kalktı.

Eklenen Resimler

devrann Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön