View Single Post
Eski 15-11-2018, 15:49   #5
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dobipa Mesajı Göster
Piyasada bulunan humik asit ürünlerinde kullanım ölçüleri belli fakat uygulama detayı yok.

İki farklı yerde sıvı humik asit kullanılmadan önce "çalkalanmamalı" şeklinde ifade gördüm.

İzlediğim bazı videolarda kullanılırken çalkalandığını gördüm.

Sıvı humik asit ambalajı sulandırmadan önce,
- Çalkalanmalı mı?
- Çalkalanmamalı mı?
Ürünün yoğunluğuyla alakalı bir durum,bazı ürünler özellikle leonardit kökenli olanlar ambalajda beklerken dibe çökme yapabiliyor bu tip bir ürünü çalkalamadan kullanmak gerekir.Dipteki tortuyu ayrı olarak kullanmak daha iyi olur en son.Ama bitkisellerde çalkalamanızda bir sorun olmaz,ama bu birazda ürünle alakalı bir durum,bu ürün nasıl dibe çöker çok yoğun madde çözünmüştür belli bir sıcaklıkta,sıcaklık düşünce dibe çöker,karıştırarak çözülmüştür dinlenince dibe çöker.ama ambalajlanmış ürünün dibe çökmesi için pH’ın düşmesi gerekir ya da bu ürünü dinlendirmeden bidonlamışlar demektir.Benim aklıma bunlar geliyor,iyi kalitede ürünler dibe çökmez karıştırmanıza gerek yok ama keonardit gruplarında iyi ürünlerde bile çok azda olsa ambalajın duvarlarında ve dibinde tortu olur.Bazen çamur katmanı gibi dibe çökmüş oluyor bidonlarda özellikle.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön