View Single Post
Eski 26-10-2018, 12:43   #31
bahcedenn
Ağaç Dostu.
 
bahcedenn's Avatar
 
Giriş Tarihi: 26-11-2011
Şehir: Trakya bea :)
Mesajlar: 1,332
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
İkinci konu atıflar. En azından forum içinde yapılan paylaşımların izini sürebilmeliyiz. İlk paylaşan son paylaşan kısımları boş eksik ya da yanlış olabiliyor. Eski paylaşımlardan yapılan alıntılar vurgulanmıyor, referans link verilmiyor.
Vallahi bu konuda çok haklısınız. Ben de üzülüyorum buna. Kimi ürünler çok önemli değil fakat bazı ürünler o kadar önemli ki yazık oluyor o tohumlara.

Akşam mesela, aklıma takılan bir ürünü 2013-2014 Etkinliği'nden sonra ilk kim paylaşmış diye tam 3 saat aradım. Aslında nesli tehlike altında olan kıymetli bir tohum değil. Sırf forumda ilk paylaşana ayıp olmasın diye o kadar vakit harcadım. Bu arada forumun Arama Motoru da doğru çalışmıyor. Bu yüzden tek tek 2013-2014 Etkinliği'nin paylaşımlarını kontrol ettim. Orda çıkmadı, 2014-2015 Etkinliği'ne baktım. Orda da çıkmadı ve sonunda 2015-2016 Etkinliği'nde bulabildim çeşidi.

Hadi tohumun kökenini bilmiyor olabilirler. Fakat tohumun geldiği yeri bile doğru yazmıyorlar. Geldiği yer Etkinlik deyip geçiveriyorlar. Hiç araştırma yapmaya gerek olmadan sadece ve sadece size tohumun kimden geldiğine doğru bakarak yazabileceğiniz bilgiler bunlar.

Kimi vakit de Etkinlik'te İlk Dağıtan ile Tohumun Geldiği Yer'i karıştırıyorlar.

Bir diğer çok yapılan hata ise kopyala yapıştırın bile doğru yapılamaması.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön