View Single Post
Eski 24-10-2018, 13:29   #45
Sinansim
Yeni Üye
 
Giriş Tarihi: 19-10-2018
Şehir: Aydın
Mesajlar: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Manifesto Mesajı Göster
Amaç çiçekçilikse,500 m2 serada ve sera yanında ortalama 1-2 dekar arazide amaca hizmet edecek çok güzel faaliyetler yapılabilir.

Üretilecek çiçekler için önce perakende ve küçük çaplı toptan satabileceğiniz,bölgenize uygun çeşitleri tespit etmelisiniz.Mesele ficus benjamin,ficus daniella,ficus starlayt.Bunları çelikten üretmek ve çoğaltmak çok kolay.2-3 cm lik bir çelik,6-7 ayda pazarlanabilecek büyüklüğe erişebiliyor.

Çelikten diktiğimiz ficus benjaminlerin 6 ay sonraki hali.

Neden ficus çeşitleri;Açılışlarda,düğünlerde vb organizasyonlarda en çok tercih edilen bitkide onun için.
Maliyeti 4-5 tl.Krepe sarıldı,kurdelelendi,adrese teslim 40-50 tl.
Samsunda yılda kaç düğün oluyor,kaç açılış yapılıyor,kaba bir hesap çıkarın.ilçelerede el atın.Yılda ortalama 300 adet ficusbenjamini perakende sattığınızı düşünün.Çiçekçilerede teklif götürün.Onlarada 10-15 tl den verin.

Seranın 100 m2 sinde süsleme için soli çiçeği yetiştirin.Tüm arajmanlarda kullanın.Mezat konusu:
Ürüettiğiniz ürünlerden elinizde kalabilecekleri en son mezatta satın.Aynı zamanda mezattan, perakende kar marjı yüksek, üretimi zor ve bölgenizde yetişmeyen ürünleri alıp siz satın.


Çiçeği böceği sevipte aynı zamanda bir iş tutmak isteyenlere zevkli bir uğraş olur.
Ben Aydın'ın Nazilli ilçesinde oturuyorum , Burada evimin bulunduğu yerde 2 dönüme yakın bahçem var, çiçekçilik mesleğiyle uğraşıyorum, yani zaten hali hazırda saksı çiçeği alıp satıyorum, evin bahçesinde bir sera yapıp şeflore, benjamin, difenbahya , kauçuk tarzı saksı çiçekleri üretmek istiyorum, bu bitkilerin benim bildiğime göre ihtiyaçları özel toprak, sera ortamı, haftada bir sulama ve çelikle çoğaltma, sizce yapmalımıyım bilmem gereken başka birşey varmı, dikkat etmem gereken şeyler varmı bana yardımcı olabilirmisiniz?

Sinansim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön