View Single Post
Eski 05-10-2018, 19:18   #151
Asoo
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Alıntı:
mısırları kuşlardan nasıl koruyorsunuz bunun tarifini verebilir misiniz? her sene ektiğimiz 5-10 mısırdan sadece diplerini yiyebiliyoruz. korkuluk filan hiç fayda etmiyor.
Musa Gündoğan Bey.

Hiç bir önlemim yok. Sizin yerinizi bilmiyorum ama burada doğal bir ortamda olduğumuzdan etrafta bol miktarda meyva ve tohum var.

Burada kuş nüfusu daha düşük olabilir. Etrafta çok sayıda yırtıcı kuş görüyorum. Yırtıcılar kuşların nüfusunu kontrol altına almış olabilir. En azından kuşlar rahat rahat dolaşamıyor. Yırtıcı kuşlar uçarken ortalıkta hiç kuş kalmıyor.

Bizim bahçe büyük olduğundan çok ekiyorum bize de kalıyor. Elli civarı mısır ekmiştim. Kimi meyva tutmadı, 7-8 tanesini kuşlar yedi. Kalan da bize yetti.

Mesela iki ocak fındık var. Tazeyken yediğimizle kalıyoruz. Fındığın olgunlaşmış halinin tadını bile bilmiyoruz. Niyetim ocak sayısını arttırıp sincapları doyurmak. Artanları yiyeceğiz artık.

İpteki mısırlar tam ibretlik. Kendi gıdamı üretmek için aldığım kararı iyice perçinledi.

Göynük'ün kırk günlük mısırlarını sizinle ve diğer bitkiseverlerle paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön