View Single Post
Eski 04-10-2018, 12:16   #5
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
mesut temiz elinizde fazla varsa bende faydalanabilir miyim. sakaryada arkadaşım bulunmaktadır. kargoyu kendisi bana iletebilir. şu an pek çok yerden hem satın alıyorum hem çeşit toplamaya çalışıyorum. sağolsun forumdan arkadaşlar bazı çeşitler ilettiler. bende daha çok ve çeşitli olması için uğraşıyorum. vaktiniz olurda mesajıma yanıt verebilirseniz bende sizinle iletişime geçebilirim.

Sağlıcakla kalın.
Tabii Musa Bey, 2 hafta içinde şu yoğunluğu atlatayım sizin için de yukarıda saydığım sukulent ve kaktüslerden hazırlayacağım.. Haberleşiriz, arkadaşınız uğrayıp alabilir. Çok uzun yıllardır kaktüs baktığım ve sürekli yavru verip çoğaldıkları için yıllardır arkadaşlarımla paylaşıyorum.. Paketleme+kargolama için gerekli vakit ve becerilere sahip olmadığım için ancak elden paylaşabiliyorum... Özellikle echinopsis oxygona ve opuntia microdasys'den çok yavru çıkıyor, onları atmaya da kıyamadığımdan defalarca 20'şerli 30'arlı gruplar halinde çiçekçilere de hediye etmiştim.. Onlar yapma çiçek falan yapıştırıp satıyorlar biliyorsunuz...
Kargolayacağınız için kapları mümkün olduğunca küçük olanlardan seçeceğim.. Ekstradan farklı türlerden köklü olmayan çelikler de hazırlarım..
İyi günler...

Not: Arkadaşlar, Musa Bey'e de vereceğim türlerle önümüzdeki yaza kadar echinopsis oxygona dışında fazla kaktüs/sukulent'im kalmıyor.. Ama yaz boyunca yine çoğalacaklardır, yaz sonu yine paylaşım yapabilirim...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön