View Single Post
Eski 01-10-2018, 18:40   #43
Еukalyptus
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-10-2018
Hindistan cevizi palmiyesi fidanı bende yok, nerede satılır bir fikrim yok açıkçası

Buna sevindim, fakat fidan bende yok, nereden temin edebileceğiniz hakkında hiç bir fikrimde yok, üzgünüm. Umarım palmiyeleri dikerken ve sonraki dönemlerde, video ve fotoğraflama yapıp burada paylaşırsanız mutluluk duyarım, heyecanla takipte olacağım. Gerçekten bende merak ediyorum bakalım ne olacak. Muhtemelen sonuç alırsınız, meyve verir mi, verse bile kaliteli olur mu ondan emin olamadım. Ülkemizde, bir çok tropikal meyve başarıyla yetişmiş, korunaksız olarak açık havada kahve bile gördüm, umarım şansınız yaver gider. Küresel ısınma destekçiniz olsun

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi samandıra Mesajı Göster
Foruma yeni üye oldum, selam. ben mezitli'de yaşıyorum. Aralık Ocak şubat bile denize girebiliyoruz, kışın evlerde ısıtıcı kullanmıyoruz, burada hindistan cevizi bence yetişir, mesela geçmişte adana'da bulundum, adana kışları mezitli gibi ılıman değil serindir, ayrıca yazlarımız adanadan bir iki derece daha serin ve daha nemsizdir. Asıl sorun şu, fidan bulamıyorum, acaba ebayden felan temin edilebilirmi, bana 20-25 adet iyi cins hindistan cevizi fidesi lazım. Evim sahile 600 metre kadar, kamuya böyle bir şey kazandırmak isterim, acaba sahile bir kaç adet hindistan cevizi diksem hayatta kalırlarmı? Bir sorun daha var insanlar rahat bırakırlarmı asıl sorun burada maalesef

Yazılarınızı okudum, kapalı alanı pek sevmeyen bir bitkiymiş, bir süreden sonra dışarıyı istiyor galiba. Biraz araştırma yaptım bu bitki en çok sahil ve denizden hoşlanıyormuş. O yüzden denizin ıslak ve nemli kısımlarına, insanların pek ayak altına gelmeyecek kayalık bölgelere dikmeyi düşünüyorum. Gerçekten bu bölgelerde don olmuyor ve muhtemelen denenmemiş bir şeye ilk imzamı atacağım. Tek sorun fidan temini.

Еukalyptus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön