View Single Post
Eski 30-09-2018, 14:37   #4
mennanyildiz
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doku_Kültürcü Mesajı Göster
Buradaki önerilerimi daha önce hiç denemedim, o nedenle bir garanti veremiyorum.
1. Ağacın kuruyan dallarını kesip çıkartın. Açılan yaraya %1'lik Bordo bulamacı sürün. (10 gram göztaşı yarım litre suda çözülür, 5 gram kireç ayrı bir kap içerisinde yarım litre su ile karıştırılır. Sonra, göztaşı çözeltisi kireç çözeltisi üzerine yavaşça dökülür, dökerken karışım karıştırılır. Önemli nokta: Göztaşı her zaman kireç üzerine dökülmelidir. Sonrasında fırça yardımıyla kesilen yerlere sürülür. Kuruduktan sonra, üzerine filinkot sürülür. Filinkotun üzerine kireç veya toz alçı dökülerek yaz aylarında aşırı ısınması engellenir. Bordo bulamacını ağacın oyuk kısımlarına da püskürtün. Bu kısımlar ıslanmayacağı için filinkot kaplamanaıza pek gerek yok.
2. Pelitlerden toplayın. Çimlendirin. Bir saksı içerisinde büyütün. Hızlı boy atması için gibberelik asit kullanın. 2 yıl büyütün. Fideler 50-60 cm boya ulaştıklarında, yanaştırma aşı ile asırlık meşeye aşılayın. agaclar.net - 08 Aşı ile Üretim Bitki, büyük meşenin bir kökü gibi davranıp ağacı destekleyecektir.

Kolay gelsin....
Verdiğiniz cevap ve ilginize çok teşekkür ederim. Gövdenin içindeki boşluğu nasıl doldurmamı önerirsiniz acaba?

mennanyildiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön