View Single Post
Eski 29-09-2018, 13:02   #41
samandıra
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2018
ÇiMLENMiŞ TOHUMLAR ARlYORUM, NEREDE SATlLlR?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kutsalangemon Mesajı Göster
Merhaba. Konuyu açtığım ilk Fotoğraftaki Hindistan cevizi bir süre sonra ne yazık ki öldü fakat Ocak 2017 de yeni bir Hindistan cevizi daha denedim ve bu defa baya iyi sonuç aldım. Fotoğrafta gördüğünüz Hindistan cevizi 1.5 yaşında. Toprak üstünden ölçüldüğünde boyu 1 metre 30 cm. Sürekli güneş, sıcak ve tuzlu su istiyor. Son derece sağlıklı fakat sanırım önümüzdeki yıl bir seraya vermem gerekecek çünkü çok hızlı büyüyor
Foruma yeni üye oldum, selam. ben mezitli'de yaşıyorum. Aralık Ocak şubat bile denize girebiliyoruz, kışın evlerde ısıtıcı kullanmıyoruz, burada hindistan cevizi bence yetişir, mesela geçmişte adana'da bulundum, adana kışları mezitli gibi ılıman değil serindir, ayrıca yazlarımız adanadan bir iki derece daha serin ve daha nemsizdir. Asıl sorun şu, fidan bulamıyorum, acaba ebayden felan temin edilebilirmi, bana 20-25 adet iyi cins hindistan cevizi fidesi lazım. Evim sahile 600 metre kadar, kamuya böyle bir şey kazandırmak isterim, acaba sahile bir kaç adet hindistan cevizi diksem hayatta kalırlarmı? Bir sorun daha var insanlar rahat bırakırlarmı asıl sorun burada maalesef

Yazılarınızı okudum, kapalı alanı pek sevmeyen bir bitkiymiş, bir süreden sonra dışarıyı istiyor galiba. Biraz araştırma yaptım bu bitki en çok sahil ve denizden hoşlanıyormuş. O yüzden denizin ıslak ve nemli kısımlarına, insanların pek ayak altına gelmeyecek kayalık bölgelere dikmeyi düşünüyorum. Gerçekten bu bölgelerde don olmuyor ve muhtemelen denenmemiş bir şeye ilk imzamı atacağım. Tek sorun fidan temini.

Eklenen Resimler

Düzenleyen samandıra : 29-09-2018 saat 13:37 Neden: Yazım hatalarım
samandıra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön