View Single Post
Eski 24-09-2018, 22:33   #1
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Muda / Tohum paylaşım sonrası (Afyonkarahisar)

Arkadaşlar benim bahçem dağda ve son derece güç koşullarda üretim yapmaya çalışıyorum. Yalnız da olunca biraz daha sıkıntı oluyor. Uzun süredir teraslama çalışmaları yapıyorum. İlk defa bu yıl daha güzel bir çalışma yaptık. Toplamda 17 kamyon toprağı daha önce getirtmiştim. Bu yıl onları bir düzene sokup geç de olsa birşeyler dikebildik. Sağolsun rainac arkadaşım tohumları çimlendirmeye çalıştı. Ancak nedense yağmurların da etkisi ile sanırım yeteri kadar tohum çimlenmedi. Belki bunda benim domates serasından aldığım cocopeatların etkisi olabilir. Tohumlar yanmış olabilir. Tohumların tamamı dikilmediği için gelecek yıl yeni yerimizde çok daha iyi ve önceden dikme durumu olabilir. Tabi ki yükseklik farkı olunca toprak geç ısınıyor, çabuk soğuyor. Hasat dönemimiz bu nedenle kısa oluyor.

Atılgan arkadaşımızdan gelen fideler beni oldukça rahatlattı. Profesyonel olmadığımız, istediğimiz zamanda gidip gelemediğimiz için belki çok iyi olmadı. Ancak kötü de değiller. Elimizden geldiği kadar birşeyler yetiştirmeye çalışıyoruz.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön