View Single Post
Eski 12-09-2018, 18:28   #2709
anddrea
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-08-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi anddrea Mesajı Göster
Merhabalar yaklaşık bir yıl önce yol üzerindeki bir botanikçiden aldığım kumkuat fidem ilk senede kurumaya başlamıştı. Bunun üzerine sert bir şekilde budadım ve sonra düzeldi ve yeniden yaprak verdi. Ancak şu anda üzerindeki birçok yaprak açık yeşil renkte ve üzerinde damarlanmalar mevcut. Ağaç filiz vermeye devam ediyor ancak yeni çıkardığı yapraklar da bu şekilde ve bir arkadaşımın ağacında gördüğümden daha küçük yaprakları. Mavi renkli bir demir sülfat almıştım ona rağmen bir değişiklik olmadı. Konuyla ilgili pek bir bilgim olmadığından bu sorunla ilgili bir çözüm ve gübre önerebilir misiniz? 15-15-15 ya da 20-20-20 npk gübre kullanabilir miyim?
Ağacımın yaprakları sarılaşmaya devam ediyor. Bunun yanında dökülmeye de başladılar. Çiçek açtı, küçük meyveleri var ama mikroelement içerikli gübreyi arada vermeme rağmen yeni çıkan yapraklar açık yeşil - sarı. Dökülen yapraklar kurumadan dökülüyor yani gübrenin fazla geldiğini düşünmüyorum. Bu konuda bilgili arkadaşların önerilerini bekliyorum

anddrea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön