Konu: Domates
View Single Post
Eski 12-09-2018, 13:23   #988
madeagle93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi havlayanPapatya Mesajı Göster
sayın madeagle, domatesleriniz hayırlı olsun. iki noktada uyarılarımı belirteyim:

o saksıya bir başta bir sonda iki domates fidesi sığabilir, hatta bir tane olsa daha iyi olur.

havalar serinlemeye, günler kısalmaya başladı, istanbul'da 15-20 gün sonra geceleri domatesler üşümeye başlar, onlara sıcak ve bol ışıklı, havadar bir yer sağlamanız gerekmekte.

fesleğen ve domates kardeş bitki olarak güzel anlaşıyorlar, domateslerin yanına fesleğen ekmeniz böceklere, sineklere karşı da iyi olacaktır.
Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Yeni olduğum için bu tarz tavsiyelere ihtiyacım var. Doğru anladıysam bu saksıya 3 adet fide olur diyorsunuz? Ben o fidelerin yerini değiştirdim eşit aralıkta dağıttım saksıya. Sizce farklı saksılara alsam büyür mü yoksa bu fideler büyüyemeden ölür mü? Çünkü içeri alma şansım yok balkonda kalacaklar ancak şuan bu resmi çektiğim yerden farklı bir yere koydum yine balkonda ama köşe tarafta duvar dibinde yani daha az rüzgar alan bir yerde. Sizce büyümeye devam eder mi ölür mü? Eğer büyüyecekse fideleri diğer saksılara dağıtacağım.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madeagle93 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön