View Single Post
Eski 06-09-2018, 12:24   #1475
soganlibitkiler
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alifiliz Mesajı Göster
cümlenize merhaba!
izmir den yeni katıldım,ismim Ali.sitenizi 2,3 gündür izliyorum muhabbet ve konular baya hoşuma gitti,izin verirseniz ben de katılmak isterim...
agaçlar.net'e tesadüfen girdim ve mum çiçeği hakkındaki yazılarınız beni çocukluğuma götürdü.anneanne min evinin girişin de vardı ve eve girince mis gibi kokusuyla bizleri ilk o ağırlardı.hala gözümün önündedir o çiçek ve belkide sonraki zamanlardaki çiçeğe olan hayranlığımın sebebidir.sonraları dayımın geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı kullandığı ilaçların yarattığı koku alerjisi nedeniyle anneannem onu bir komşusuna vermek zorunda kaldı.
Gelelim yumurta kabuğuna;
ful çiçeği de eski evlerin nadide bir süsü idi ve onunla da ilk tanışmam gene rahmetli anneannemin sayesindedir.ful çiçeği malumunuz çok güzel kokar,boyu pek uzamaz çiçeği dik tutmak için eskiler destek olsun diye yanına kargı sokarlardı ve o kargının üzerine de yumurta kabuğu geçirirlerdi ki,çiçeği koklamak için eğilenler yumurta kabuğundan dolayı kargı yı farkedip gözlerine batmasın diye(tabi yaşlı kişiler için)işte yumurta kabuğun kerameti odur.
Neyse ilk yazım cok uzun oldu,sıktıysam özür dilerim.Tekrardan herkeze merhaba.
merhaba
bence çok aydınlatıcı bir bilgi bende okurken yazınızı ilkokul zamanlarına kadar gittim teşekkürler

soganlibitkiler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön