View Single Post
Eski 05-09-2018, 13:16   #2829
Dursunbeyli
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ahmfey Mesajı Göster
Merhabalar. Öncelikle bu işi ek gelir olması açısından düşündüm. Ceviz dikimi yapmak istiyorum bu konuda aklımdaki soruları sormak veya önerilerinizi dinleyip uygulamak isterim. 6 dönüm bir tarlam var. Tarlanın konumu denizlinin çivril ilçesinde bir köy rakım 970 sulama imkanı kendi imkanlarımca yani sulama en az hangi ceviz türü istiyorsa o daha iyi olacaktır. Tarla düz eğimsiz toprak rengi kestanedir. Ama sanırım toprak analizi yaptıracağım.( bunu nasıl yaptırabilirim ya da nerede yaptırabilirim bilmiyorum). Birde önereceğiniz ceviz türü için ceviz fidanını alabileceğim güvenilir bir site **** satıcı var mı? Son olarak hibe destekleme var mı bu dikim için. Bir arkadaştan duyduğum kadarıyla mavi sertikalı fidan için dönümüne 280 tl destek veriliyormuş bu doğru mu. Doğruysa bundan yararlanmak için ne yapılması gerek? Şimdiden teşekkürler. Sağlıcakla kalın.
Selamlar evet fidanlarınız mavi sertifikalı ise 280 lira alabiliyorsunuz . Çiftçi kayıt sistemine tabi olmanız gerek. BAğlı olduğunuz ilçe tarıma gidin.

Bağlı olduğunuz köy orman köyü mü?

Dursunbeyli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön