View Single Post
Eski 23-07-2018, 17:55   #34
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ aziztoprak, komşu derdi ki, 'her kabaktan tatlı yapılır' sadece şeker miktarı arttırılabilir aynı tat istenirse. Ancak resimdeki bal kabağı değil. Bal kabağı zaten kol atarak uzayarak büyür ve üzerindeki meyve sayısı sadece birkaç tanedir ki haliyle büyük olur.

Bizim bahçe de oldukça rüzgarlı oluyor kimi zaman. Benim de mısırlar, hatta biberler bile devriliyor. Ben bu sene mısırlar için resimdeki gibi destek yaptım, kendi bahçeme dahi koymadan resmi ilk buraya ekleyeyim yeri gelmişken. Sıranın başına ve sonuna inşaat demiri diktim ve toprak seviyesinden iki karış yukarıdan mısırın önünden ve arkasından geçecek şekilde ipi gerdirdim. Daha sonra mısırların arasına rüzgarın estiği yerdeki mısıra yakın ipleri boğdum, dolayısıyla devrilme ihtimalleri neredeyse yok. Ancak boyları biraz daha uzar ve meyveleriyle ağırlaşırsa daha yukarıdan aynı işlemi tekrarlarım. Demir araları 10 m. vardır, daha bile aralasak demirler sağlam çakıldığı sürece sorun olmaz. Aynı işlemi daha fazla kargı kullanarak kargılarla da yapabilirsiniz tabi.

Name:  sil.jpg
Views: 387
Size:  70.1 KB

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön