View Single Post
Eski 11-07-2018, 15:23   #5981
Fatih_Soydemir
Ağaç Dostu

Fatih_Soydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi ciftci Mesajı Göster
Dediginiz gibi yaptim. Fotograflarini da cektim. 4-5 yaprakta birden basladi. Sellukalarim benzer sekilde sebepsiz sararip yaprak dokuyor. Bir adet melisam var o da benzer sekilde surekli yaprak dokuyor sararma sonrasi.

Cok mu suluyorum diye suphelendim ve sulamadan once parmagimiyarisina kadar, bazen tamamini topraga sokup nemli toprak geliyorsa sulamamaya basladim birkac hafta once. Fazla sulama oldugunu da sanmiyorum.

Antalya'da oturuyorum. Sular epey kirecli. Sularin kirecli olmasi ile ilgili olabilir mi?
Yapraklarınız güneşten yanmış hastalık değil. Bu sene yukarıda paylaştıklarımdan sonra nasıl bir enteresanlık ise benim Hoyanın da hastalıktan başı kalkmaz oldu ama şanslıyım ki KIRMIZI ÖRÜMCEK haşeratı değil sadece şu ana kadar görmediğim bir böcek larvası sorunu olduğunu keşfettik. Leş kaktüsünün eseri bu haşeratlar zaten kokusuna gelen kara sinekler mum çiçeğine salmış larvalarını. sağlam bir ilaç mücadelesi sonrası durum düzeldi ama çiçeklerin hepsi durdu başka bahara devamı artık eğer düzelmez ise ağustos ayına kadar.

Fatih_Soydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön