View Single Post
Eski 10-07-2018, 20:38   #56
Antarktika
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-11-2015
Merhaba,
Yeni gelen Jalapeno biber tohumlarımı ıslatmaya bıraktım. 1-2 gün sonra çimlendirmek için toprağa ekeceğim. Öte yandan hazır gelen Habanero mini fidelerim kargoda epey zarar görmüş. Yine de bin umutla toprağa diktim. Kargo poşetini açtığımda toprakları dağılmıştı ve 1-2 yaprak kopmuştu. Ancak vakit kaybetmeden toprağa diktim ve 1-2 saat sonra suladım. 1-2 fıs da sis şeklinde spreyleme yaptım. Poşette o kadar hırpalanmış fideler nispeten canlıydı ta ki ben toprağa dikinceye kadar. Şimdi ise yaprakları solgun ve yerçekimine daha fazla direnememiş gibi al aşağı bakıyorlar. Kurumuş, solmuş ve bitkin görünüyorlar sanki toparlanamayacaklar gibi. Bu normal mi? Acaba 1-2 gün sonra yeni ortamlarına alışıp toparlanırlar mı? Poşetten çıktıktan 1-2 saat içerisinde bu hale geldiler. Verdiğim su da toparlamadı. Lütfen beni aydınlatır mısınız? Cam balkonda açıkta duruyorlar. İlk etapta biraz rüzgardan korumak için etrafına kabaca streç sardım. Yarı açık yarı kapalı gibi aşağı yukarı. İşte fotoğrafları:

Eklenen Resimler

Antarktika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön