View Single Post
Eski 19-07-2009, 13:43   #5
Yılmaz Yalçın
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Sayın Meyvelitepe,
Öncelikle msjıma cevap için çok teşk. ederim.
1-Sürgünler:Şimdi fotğraflarını ekledim domateslerimin,eğer domateslere uygulamam gereken budama,sürgün alma işlemlerim varsa çizgi ile nerden nasıl budamam gerektiğini de gösterirseniz çok sevinirim çünkü ben koltuk alma işlemini sürekli yaptım ama sürgün alma işlemini bilmiyorum şimdi yapabilir miyim?
çünkü 2 metre boyuna geldi domateslerim(fotodaki domateslerin arkasındaki ahşap çit 2 metre onu da geçtiler)sürekli büyüyorlar fotoğrafta nerden sürgünleri kesmem gerektiğini gösterirseniz sevinirim.
2-Toprağım humuslı ve torflu olduğu için kolay kökler güzel gelişiyor.2 hafta öncesine kadar sık suluyordum ama şimdi seyrek suluyorum buna rağmen eni çıkan çiçekler de dökülüyor yani çözüm olmadı az sulamak.
3-Bahçem sadece 13.00-16.00 arası güneş alıyor çünkü bahçem apartmanlarla çevrili oyüzden o saatler dışnda güneş görmüyor.Bu saatler arasında söylediğiniz gibi yaprakları büzüşüyor aşırı sıcaklardan kendini bitki korumaya çalışıyor.
4-Herhangi bir hastalık yok.Yapraklar oldukça sağlıklı.

Sonuç:Fotoğraflardan görebildiğiniz eksiklikleri ve budama yapacağım alanları belirtirseniz sevinirim.

Eklenen Resimler

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön