View Single Post
Eski 08-06-2018, 12:13   #313
blick
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Teşekkür ederim. Birde bunu deneyelim bakalım umarım bir faydasını görürüm.

Kuruma sadece ilk çıkan filizlerde olup kalıyor devam gelmiyor. Fotoda görünen kurumuş uçlarda birkaç hafta önce çıkmıştı ardından kurudu kaldı.
Henüz 2 yaşında zaten meyve beklentim yok. Biraz büyütüp bahçeye ekmek için almıştım bu gidişle bahçeye göremeyecek

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bengrim Mesajı Göster
size büyük marketlerde kolayca bulabileceginiz bir gübre tavsiye edeyim.oranları daha önce bahsettiğim gibi azotca zengin turuncgil ihtiyacına en iyi ikinci yakın oranlar (benim bulabildiğim en iyisi gübretaş altın turunç fakat temini zor) ben resimdeki gübreye ilaveten demir kullanıyorum.iğne yapraklı ağaçlar için diyor limonda yaprak dökmeyen ağaç olduğu için oranları istediğime yakın.

kuruma devam ediyor ve yayılıyorsa haberler iyi değil.konuştuğumuzdan buyana bikaç ay geçti sanırım.hemen enseyi karartmayın biraz kurumuş ama çokda kötü durumda değil bu sene meyve vermeyecek gibi görünüyor.zaten fidanınızın sorunu uçkurutan ise yapıcak bişey yok oyuzden üzülmeyin.

önerdiğim gübreyi ilkbahar ve sonbaharda temel gübre olarak.elinizdekini ise meyve döneminde kullanın.

blick Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön