View Single Post
Eski 28-05-2018, 00:50   #7
Sezerakk
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Bahçeye gidipte fotoğraf çekmediğimi farkedince hemen koyuldum. 4 gündür tek başıma uğraşıyorum. Gören teyzeler hemen yanıma gelip oğlum sen kaç yaşındasın da tek başına bahçe yapıyorsun diye soruyorlar. E alışkın değiller tabii. Bu sene çok farklı domates tohumlarından talep ettim. Bir kaç üyenin sayfalarını dolaşırken onların da benim gibi yaptığını gördüm. Aralarında şayet tozlaşma olmazsa, en çok beğendiklerimizden seneye devam edeceğim diğer üyeler gibi. Gelelim neler yaptığıma. Geçen seneki acemilikten sonra bu sene de çıraklık aşamasındayız. Öğrenecek çok şey var. Her sayfada okuyup öğrendiğim merak saldığım şeyleri uygulamaya koyuluyorum ancak göründüğü gibi değil. Aşırı zevkli, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Sabah erkenden kalkıp akşam hava kararıncaya kadar bahçede çalışıyorum. Ve ardından akşam 9 da bayılmış oluyorum. Domatesler çok çeşit, biberler keza öyle. Aralarında tozlaşmayı azaltmak adına domateslerin yanlarına biberleri ektim, yanlarına Fesleğen, aynı sefa otu yerleştirdim. İki karık arasındaki boşluklara kadife çiçekleri ekildi. Biberlerin hepsinden birer adet saksılara ektim onları özel yetiştirip, tozlaşmayı engellemeye çalışacağım. Yerimiz aşırı rüzgar alıyor. Bu sebepten sanırım bahçeye yerleşen fidelerin gelişimleri biraz yavaş. Kuzeyden gelen rüzgarları bir nebze kesmesi için karıkların tam tersi yönde yani evden aşağıya doğru mısır tohumlarını sık bir şekilde ektim.Önümüzdeki sene için daha farklı planlar da düşünüyorum. Çok fazla ayrık otu var ve başım dertte. Zamanımın çoğu onların kurumuş olanlarını toplamakla geçti. Ardından hemen yağmur yağdı, bakalım tekrar gittiğimde yine her yerden baş vermiş olacaklar. Yeni fotoğraflar gelecek. Fikirlerinize, düşüncelerinize açığım. Şunu şöyle yaparsan daha iyi olur dediğiniz herşey benim için kıymetlidir. Bahçe düzeni olur, yetiştirme olur. Herkese bol bereketli günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sezerakk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön