View Single Post
Eski 01-05-2018, 14:31   #15
aziztoprak
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Bahçede gelişmeler:

Konteyner kulübe önüne kızımla çiçeklik yaptık:
Yıldız çiçeği, Sindirella, kadife çiçeği
Name:  DSC_0362.jpg
Views: 1114
Size:  33.0 KB

Bahçeyi kaplamış binbirçeşit yabani otları (başrollerde yoğurt otu) temizleyip sebze ekilebilir hale getirmek için büyük mücadele verdim. Acemi bahçıvanın yabani otla imtihanı.
Name:  DSC_0366.jpg
Views: 1142
Size:  18.4 KB, Name:  DSC_0373.jpg
Views: 1122
Size:  24.8 KB

Bahçede bazı bitkilerde köpük gibi birşey gördüm. Sitede araştırdığımda köpük böceği adlı bir zararlı olduğunu öğrendim. Doğru mudur. Arap sabunlu su karışımı yapıp pompa ile tüm bahçe yüzeyine atsam faydası olur mu? Veya ne yapayım. Son resimdeki böcek köpük böceğinin yetişkini mi acaba? Daha bir şey ekmeden zararlılarla mücadeleye başladım. Bu iş bayağı zor olacak gibi Yardımlarınızı esirgemezseniz makbule geçer.

Name:  DSC_0371.jpg
Views: 1208
Size:  37.4 KB, Name:  DSC_0370.jpg
Views: 1090
Size:  38.4 KB

Bir diğer sorum şu: Bahçe toprağı çok killi. Bazı yerlerde toprak yağmurdan sonra öyle birbirine yapışmış ki, bellediğim bazı yerlerde toprak kaya gibi birbirine yapışmış. El ile kırıp dağıtamıyorum. Dağıttığım zaman da yumuşak bir yapı değil bayağı sert bir parçacıklar haline geliyor. Bunun sebebi nedir, toprağı nasıl yumuşatabilirim. Zaman içinde kompost yaptıkça toprağa ilave edeceğim. Başka ne yapılabilir.

aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön