View Single Post
Eski 11-04-2018, 14:30   #5
Doku_Kültürcü
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavisevdam Mesajı Göster
Herkese merhaba , henüz 24 yasinda.. yaşadığı çevreden bunalmış , her gün işe giderken sanki ayakları tersine yuruyen çaresizlik sendromu yaşayan biriyim....
Her şeyi geride bırakıp tarımla toprakla uğraşmak istiyorum ama bu konu da bilgim yetersiz .. öncelikle nereden başlamaliyim bilmiyorum..

Biliyorsunuz ki tarıma hayvancılığa günden güne ilgi azaldı .. köylerde insanlar kalmadı .. Yani büyük şehir de kapıcı olmak var köyde ne yapicam ile dolan bir genç nüfus olduk...

Bense memuriyet hayatından sıkıldım..bunaldım. belki de yoruldum..
koyume dönmek istiyorum .. İnsanlarla uğraşmak artik sanki toprakla uğraşmaktan daha zor gibi gözüküyor gözüme ..

Memleketim de sera yapmak var aklımda .

yazın domates salatalık taze fasulye karpuz kavun aklinaza gelebilecek bir sürü şey yetişiyor .. kışın ise pırasa , lahana gibi kış sebzeleri çok rahat yapılabiliyor ..

Sizce bulunduğum yer için sera mantıklı olur mu ? , Ilıman olsa da bazen sıfırın altına da derece dusebiliyor..

Sera maliyetleri nedir ? Ben toprakla ugrasmadim elime çapa almışligim da yok bu zamana kadar ..

fakat isteğim , heyacanim çok fazla..
internetten sürekli tarımla ilgili videolar izliyorum ....

Kaç dönüm tarla gerekli ? Ve neler yapılabilir ?

Yardımcı olursanız sevinirim .
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat fakültesi bahçe bitkileri bölümünden PROF. DR. Necdettin SAĞLAM'a bir e-posta gönderip sorun: necdettin.saglam@gop.edu.tr
Sonuçta doktora tezini Tokat koşullarında örtü altı üretimde yapmış. Biz ne kadar fikir verirsek verelim, yüzleşeceğiniz durumlarla daha önceden karşılaşmış birinin görüşlerinin yerini tutmaz.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön