View Single Post
Eski 11-04-2018, 09:07   #2
Musa Gündoğan
Ağaç Dostu
 
Musa Gündoğan's Avatar
 
Giriş Tarihi: 21-11-2014
Şehir: Ankara
Mesajlar: 677
sevgili mavisevdam,

öncelikle sorununuzu yüzünüze söyleyeyim TÜKENMİŞLİK SENDROMU yaşıyorsunuz. bundan kurtulmanın pek çok yöntemi vardır bunları araştırmanızı tavsiye ederim.

bağ bahçe işi hobi gibi görülürse gelir/geçer bir durum söz konusu olabilir. o nedenle önce düşünmeniz gereken bulunduğunuz işinizi ve yerinizi güzelleştirmek. memur olupta haricen pek çok kültür,sanat, hobi vb. şeylerle uğraşan insanlar var bunlarla etkileşime geçebilirsiniz. Yaşınız daha çok genç bu yaşlarda tükenmişlik sendromu giderek yaygınlaşıyor.

milletçe sorunumuz çocuklarımıza rahat nefes aldıracak zaman ayırmıyoruz. sürekli sınavlar sınavlar sonrasında doktorlar doktorlar. Şunu unutmamak gerek pek çok hastalık doğu da hasta olunmadan önce tedavi edilirdi lakin günümüzde hastalıklar batı kültüründe hastalandıktan sonra ilaçla tedavi edilmeye başlandı. demem o ki; hastalıklarımızı hastalandıktan sonra anlayabiliyoruz. tükenmişliğimizi tükendikten sonra fark ediyoruz.

bağ bahçe işleri zordur. hele hele geçinmek maksadıyla tarım daha da zordur. zaman ister hem de fazlaca zaman ister.
tarla maliyetinden ziyade ufaktan da olsa bir alanda çalışmalarınızı yapın sonra sizi yönlendirecek pek çok etmen ortaya çıkacaktır.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön