View Single Post
Eski 22-03-2018, 16:49   #1
Sezerakk
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Sezerakk / Tohum Paylaşım Sonrası (İstanbul) 2018

03.03.2018 tarihinde Domates Biber ve Patlıcan tohumlarını yazlıkta, leonardit-solucan gübresi-coco peat karışımlı toprak ile buluşturdum. 50 km git 50 km gel zor olduğundan ve tohumlar sürekli aklımda kaldığından valideyi de ikna edip hepsini yazlıktan eve getirdim. Tohumları incelediğimde biberlerde herhangi bir çıkım yoktu 15 gün sonunda. Domatesler ise yavaş yavaş çimlenmeye başlamışlardı. Bu sene çok fazla ve farklı domates, biber tohumu talebinde bulunmuşum Açıkçası çok heyecanlıyım. Geçen sene bahçeden neredeyse istediğimiz gibi ürün alamadık. Bu sene tozlaşmayı da engelleyip, sağlam tohumlar almak için her türden birer fideyi izole edeceğim. Etraflarına yine fesleğen, kadife çiçekleri ile süsleyeceğiz. Onları da bugün itibariyle tohuma koydum. Hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Sn. aziztoprak tan ilham aldığım peynir kutusu yöntemi ile tohumların yerlerini değiştirdim ve bitki toprağı kullandım. Sn. TCM, Sn. Tolga Özmeral, Sn. İncirli ve Sn. Yurtsever den talep ettiğim domates tohumları çimlendiler. Biber tohum taleplerimi Sn. Musa Gündoğan ve Patlıcan tohumlarımı da Hediyeunlu dan talep etmiştim. Onlar da henüz toprak yüzeyine çıkan bir şey yok. Az biraz eşelediğimde bir kaçında çimlenme gördüm. Onlarla ilgili fotoğrafları çimlenme ile birlikte paylaşacağım. Heyecanla bekliyoruz.

Eklenen Resimler

Sezerakk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön