View Single Post
Eski 14-03-2018, 20:51   #1107
Batı Rüzgarı
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tuberose Mesajı Göster
Merhaba Batı Rüzgarı,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu siteleri inceleyip hocama da soracağım. Ben de geçen sene dikmiştim ilk. Ama çiçek açmadı. Sonra yapraklarının kurumasını bekledim topraktan çıkarmak için ama hala yeşil yapraklar var. Bekliyorum bakalım. Sanırım topraktan çıkarmadan tekrar filizlenecek Tekrar deneyin derim çünkü sitede okuduğuma göre ertesi sene çiçek açabiliyormuş bazen
çiçek açsa bile çiçeğin verimi hava şartlarına bağlı geç gelen yaz geç çiçeklenmeye ve dolayısı ile çiçeklerin soğuk koşullarda verimsiz olmasına neden oluyor. 2 sene öncesinde tek bir soğandan güzel verim almıştım oysaki..
8 tane çiçek sapından ne doğru düzgün kokan oldu ne de doğru düzgün çiçek açabilen...belki ben beceriksizim bilemem. kırmızı örümcek istilasını da unutmamak lazım tabi.

soğanı mümkün olduğunca tam güneşe koyun. tam güneş alması lazım kesinliklikle. toprağı biraz yumuşak olursa fena olmaz.kökler daha çabuk gelişir. geçen sene çiçek açmayan soğan bu sene elbette çiçek açma ihtimali yüksek.ama soğan beslenebilmiş ise...

çok deneyim sahibi oldum ama hem yer sıkıntısı hem başka sıkıntılar dolayısı ile artık tamamen soğudum.ilerde birgün daha elverişli koşullara sahip olabilirsem o zaman t@biki yeniden bu soğan aklıma gelecektir. ama şimdilik pes...

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön