View Single Post
Eski 12-03-2018, 08:39   #271
Hilmiberk
Yeni Üye

Hilmiberk's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi krito Mesajı Göster
bir pet şişenin içinde kalorifer peteğinin kenarında yaklaşık 10 gün önce koyduğum ağaçtan dökülen pavlonya tohumları çimlendi bunları fidan yapmaya çalışıp elimin erdiği yerlere dikmeyi planlıyorum
Merhaba Benim ekim yapabileceğim 2000 m2 arazim var. Buğday ayçekirdeği ekiyorum boş kalmasın diye. Geçen yıl ektiğim ayçekirdeklerini Bizim sülük dediğimiz salyangoz yedi 1 tane bile büyümedi. Hasat yapabildiğimde 300tl 500tl anca alıyorum. Fidan satan bir şirketle görüştüm tanesi 3tl den olmak üzere dönüme 1 m2'ye tane 1 tane dikebileceğimi söyledi. 5 yılda Dönüme 75 ton kereste verebiliyormuş. Ton piyasası 300tl şuan yani 150 ton ağaç elde etsem 7 senede 45.000 tl para eder belki 7 sene sonra 500 tl olacak tonu o zaman da 75.000 tl edecek. Yani kaybedeceğim bir şey yok bırak 75 tonu yıllık yakacak ihtiyacımı karşılasa 1000 lira getirisi olur yıllık. Maddi durumum şuan elvermediği için dikimi 1 yıl ertelemek zorunda kaldım. Fakat bu ağaçtan tanıdıklarımda var tohumları alabileceğimi söylediler. Zaten yaz sonuna kadar bekleyeceğim beklemeye bende sizin gibi başlasam zararı olmaz. 2000 adet tohuma ihtiyacım var elinizde varsa yardımcı olma şansınız var mı?

Hilmiberk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön