View Single Post
Eski 23-02-2018, 01:26   #2
Eukalyptus
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2018
Selam.
Güzel bilgilendirme DE
Yurdum insanının çoğu; şöyle durup, ince şeyleri düşünme gibi yetilerini yitireli çook oldu.

Birkaç meyvede ben yazayım, belki marstan falan gelip ülkeyi işgal edenler olurda bu söylenenler dün hayata geçebilir; neden dün, çünkü yarın ve bugün dahi geç çünkü...

Evde babamla bunları konuşmaya çalıştım adam dinlemedi bile, memleketin daha önemli işleri varmış, bırak sen onları dedi, bende dedim ki öyle ya senin benim gibi yaralı parmağa işemeyenlerin sayısı çok az, bizim gibi tipler dünya çapında artırılmalı dedim. Demedim tabi

Cudrania tricuspidata, Kahve ağacı, Kakao ağacı, Yılan ağacı, Demirhindi ağacı, Macadamia, Ginseng panax.

Ama yıllardır şu hindistan cevizine takmıştım, onunda anlattığınıza göre yetişme ihtimalı pek zayıfmış, görünen o ki meyve vermez demişsiniz; birkaç sene önce adanaya gitmiştim, oradaki halkın neden akıl edipte bir tane bile hindistan cevizi palmiyesi dikmediklerini sorguluyordum. Ki, yurt dışı yapanlar, hindistanın sıcak bölgelerinde bile böyle bunaltıcı dehşetli iklimlere denk gelmemişler; adana tropik bölgelerden daha kuzeyde olmasına rağmen boğucu dehşet sıcak hava koşullarına sahip bir yer, yaşayanlara Allah sabır versin. Ancak kışları torosların soğuğuna mahkummuş o yüzden hindistan cevizinin adanada yetişmesi imkansız ötesiymiş.

Eukalyptus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön