View Single Post
Eski 20-02-2018, 20:42   #32
Kozanli
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
Paylaşımlarınızdan gördügüm kadar baya bilgilisiniz, önceden müteahhitlik yaptınızmı bilmiyorum ama nacizhane bir tavsiyem var. Evinize kendiniz uzun yıllar oturucaksınız galiba, uzun yıllar oturmayı düşünüyorsanız ısı tugla kullanmayın, çif tugla kullanıp arasına stafor döşeyin o zaman daha iyi ısı ve ses yalıtımlı bir eviniz olur pencereler zaten çift cam olur büyük ihtimal.
En üstkatada çatı olarak şıngıl döşemenizi tavsiye etmem bu güne kadar yaptıgımız tüm binalarda şıngıllar suyu akıtıyorlardı ne yaptıysak yaptık hep bir yerleden sızdırmazlıgı sağlayamadık, Saglasak bile 3-5 yıl sonra şıngıllar fırtına ile kalkıp sızdırmazlıklarını tekrar kaybettiler ve müşterilerimize karşı mahcup olduk. Bu sene artık yap sat inşaatlarımızda bile kiremit çatı kullanma kararı aldık sizede tavsiyem kiremit çatı kullanmanız olacaktır, kiremit çatılar daha sorunsuz.

Sayın latif.07, belli ki bir deneyiminizi paylaşmışsınız.
Şimdiki oturduğum dairenin (İstanbul) imar anını görüp, yapan mütahit ile niza yaptığımı ve fikirlerimi dile getirmiştim.
Sizin dediğiniz gibi çift tuğla örerek aralarına strobor sıkıştırılmış, bu sağlıksız ve hiç fayda sağlamaz.
Strobor binanın dış yüzeyine yapılırsa sağlıklı olur.
Türkiye'de şunuda gördüm 2 cm kalınlığında strobor ile binanın dış yüzeyinin kaplandığını.
Avrupa'da bugün minimum 14 cm kalınlıkta olma şartı var olduğunu biliyorum.
Avrupa'da ki evimi ben kendim yaptım ve 8 cm kalınlığında strobor ile kaplama yapmıştım 21 yıl önce.

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön