View Single Post
Eski 19-02-2018, 09:23   #2650
cooler
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih_Soydemir Mesajı Göster
Bende aldım bu hafta 1 fidan sizin koyduğunuz resimlerdeki durumdan farkı yok seradan ya da bir dükkandan aldıysanız şu an için durumu gayet normal çünkü amaç satış yapmak güzel bakımlı al benisi olan fide sağlamak değil tam olarak. Gübre istemez kısmına anlam veremedim bahçede dahi yetişse gübre zorunlu şart bu tür için kaldı ki neredeyse bütün bit kilerin ihtiyacı var belli miktarlarda. saksıda ki toprağın da pek iyi olduğu söylenemez. Düzgün besin değeri yüksek belli miktarda çiftlik gübresi karışımı olan bir toprağa dikerseniz 1 aylık sürenin ardından farkı görebilirsiniz yerine alıştıktan sonra.
Benim fideyi aldığım yerde yapıştırmaya kalktı 50 tl' lik gübreyi 20 tl ye azot fosfat 30tl' ye de akıllı gübre 2 sini karıştırıp kullan dedi almadım zaten elimde yeterince pelet gübre mevcut.
Her satan kafasına göre bir yorumda bulunuyor nedense bu bitkinin gübreye de güneşe de iyi bir toprağa da ihtiyacı fazlası ile var 1 tanesi eksik kaldığında zaten bitki pert oluyor kısa sürede.
zaten şu meysimde benim kamkatlarda yaprak yok sadece kuru ağaç var.
Normali de bu zaten.
Ağaç kendini bahara hazırlayacak.
Dediğiniz gibi bol meyveli ve bol canlı yapraklı olma sebebi sera malı olduğundan. zirai ilaçtan dolayı.
Gübre vs çok aman aman vermeyin
DOğal şeyler kullanın.
meyve atıkları yumurta kabukları vs vs.
Kolay gelsin...

cooler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön