View Single Post
Eski 15-02-2018, 19:36   #99
Eukalyptus
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2018
Bir belgeselde izlemiştim, avrupa da yoğun yağış nedeni ile sel baskınlarını önlemek için yer altına büyük su göletleri yapıyorlarmış, özelliklede fransanın artık su depolamak için yeterli alanı kalmadığına ilişkin kaygıları varmış.

Kuzey afrikaya boru hattı döşeyip, o birikmiş su ile mükemmel tarım ve ağaçlandırmalar yapılabilir.

Uzmanlar, kuzey afrika geçmişi ile ilgili açıklamalar yaparken, geçmişte tropikal ve zengin bitki örtüsü olduğunu, her 20 bin yılda bir bunun tekrarlandığını belirtmeleri dikkat çekici.

Kuzey afrikanın ağaçlandırma çalışmaları için deniz suyu arıtması, ya da kuyular açılarak tekrar hayata döndürülmesi çabaları ön planda olsada, kuyulardan çekilecek suların ancak 100 yıl gibi bir süre yetebileceği öngörülüyor.

Fransa ya da avrupa bir boru hattı yapıp, kuzey afrikayı cennete çevirebilir diye düşünüyorum, çok mu hayalperestim Birileri biz yapalım dese de buna inancım zayıf, su fakiri bir ülkeyiz, kıbrısa boru hattı yapıldı, gönderdiğimiz su onların işini görmüyormuş tuhaf.

Eklenen Resimler

Eukalyptus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön