View Single Post
Eski 24-01-2018, 16:17   #16
its_just_a_ride
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Forumda alıntılama yapınca bildirim gelmiyor herhalde?
Bilgim yok o konuda açıkçası. En azından bana bildirim gelmediğini söyleyebilirim.

Açıkçası hiç bu kadar toprak karışımıyla deneme yapmadım. Hatta bazılarını ilk defa sizden duyuyorum. Genelde torf, perlit, pomza ve solucan gübresini farklı oranlarda karıştırarak hazırladım şimdiye dek iç mekanda bitki yetiştirirken. Balkondan ziyade sahadaki bahçe tasarımı üzerine çalıştığım için bu kadar çok bileşenle çalışmak hem zaman hem de ekonomik anlamda çok imkan dahilinde değil benim için.

Organik malzeme konusunda naçizane fikrim; fidelerinizi yetiştirme saksınıza şaşırttığınızda besin eksikliği yaşayabilirler. Çünkü organik malzemeleri üstten ilave edeceğinizi belirtmişsiniz. Şayet sulamayı üstten yaparsanız zaten bu organik malzeme çoğunlukla yıkanıp gidecektir. Size tavsiye olarak dip sulama (bottom irrigation), fitilli yatak (wicking bed) veya damla sulama önerebilirim.Böylelikle su kapiler etkiyle emilirken suda çözünen organik materyaller daha kolaylıkla alınacaktır bitkileriniz tarafından.

Yeni sezonda deneyimlerinizi kişisel sayfanızdan paylaşırsanız bizim için de fikir olmuş olur. Kolaylıklar dilerim.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön