View Single Post
Eski 19-01-2018, 13:21   #140
aysunb
Yeni Üye

aysunb's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Kurandan ayetler paylaşmışsınız ancak günümüzde kaç kişi kendi ihtiyaçlarına göre değil de dinin emirlerine göre yaşıyor acaba? Din neleri emreder?
Namaz kıl (spor olsun diye yatıp kalkmak sağlığa iyi geldiğinden yapanlar var.)
Oruç tut (kilo vermek için iyi bir bahane)
Hacca git (bir seyahat kafa dağıtmak için iyi olabilir. Ayrıca işlerinize de faydası olur. Hacı bu, kazık atmaz gibi)
Kurban kes (ucuz et yemek için iyi bir bahane. Hemen derin dondurucuyu yenileyelim)
Zekat ver (Valla çok sıkışığım. bir dahaki seneye kesin veririm. O da olmazsa kesin 2 ya da 3 sene sonra)

Yukarıdaki yazdıklarımı lütfen saygısızlık olarak almayın. Bu zamanda insanların din anlayışı, dünyada yaşamalarını iyileştirecekse yapılan bir uygulamadan ibaret. Mesela kuran kurban kesmeyle ilgili " kurban etinden bir gram bile yemeyeceksiniz, haram deseydi, kaç kişi birleşip danaya girerdi?
Sayın Tarku asla saygısızlık olarak adletmiyorum. Benim için din doğru olanı yapmaktır.Açıkçası dinlere inanmıyorum, ama bir yaratıcının olduğunu inkar etmek en azından benim için mümkün değil, bu alıntı İncil'den de olabilirdi, hangi din olursa olsun, benim bakış açıma uygunsa ben onu doğru kabul ederim.

aysunb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön