View Single Post
Eski 04-01-2018, 09:51   #70
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi camouflage Mesajı Göster
İlginiz için teşekkürler. Yazınızı ve bağlantılı yazılarınızı okudum.
Çevreden gelen ilk tepkiler evet "buraya çok para vermişsiniz" şeklinde oldu.
İlerleyen günlerde ise, köyde arkadaşlarıma yer bakmaya başladığımızda ise emsal yere tam 3 katı isteyenlerle karşılaştık.
Biz aldık, mutluyuz. Bakalım zaman ne gösterecek
Maalesef hep aynı düşünce. Bir arkadaşım alacağını alabilmek için bir yer aldı. Bu aldığım yeri de daha önce ona göstermişler. Diğer yer daha büyük ve daha düz gibi olduğu için orayı aldı. Burayı da bana gösterdi. İstersem almam için. Ben önce beğenmedim. Çoğu dağ, birazı bağ düz yeri pek olmayan bir yer. Daha sonra pazarlık ettik aldık. Çevremdeki oralı kişiler çok yükseğe aldığımı söylediler. İçten içe güldüler. Daha düz bir yer arayışı içine girdim. Ancak çok yüksek fiyatlar istediler. Başka yer arayışından vazgeçtim. Birşeyler yapmaya başladım. Eski sahibi beğenmiyorsan geri ver demeye başladı. Uzun süre. Niyet geri alıp daha yüksek fiyata satmak. En sonunda vazgeçti. Yaptığım şeyler çok göze gözükmese de onlar ne olduğunun farkındalar. Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür dedikleri gibi. Başka arkadaşlara da yer bakalım dedik. Çok yüksek fiyatlar istediler. Bir tane yer vardı. Güzel bakımlı. Vatandaş bana söylediğinin üçte biri fiyata borça karşılık vermiş. Yabancı olunca fiyatlar tutturabildiğine gidiyor. Çok yüksek isteyenler sonuçta biraz daha hüsranla sıkışınca veriyorlar. Tabi ki iş işten geçtikten sonra haberiniz oluyor.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön