View Single Post
Eski 21-12-2017, 15:42   #57
olmez
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kerem Örenç Mesajı Göster
Bence en iyi yöntem yeni nesil olan ağaç silkeleme arabaları.
Kerem Bey güzel makinalar ancak, bizim buralardaki gibi dağ yamaçlarındaki zeytinliklerde, hele ki içerisinde yol falan yoksa, devasa kayalar varsa kullanmak neredeyse imkansız. Ama dediğim gibi uygun araziler için güzel cihazlar. Bu yıl edindiğimiz tecrübeyi ben de aktarayım, bilgi arayan arkadaşlara yardımcı olsun. Bu sene zeytinin bolluğu ve işçi bulmadaki zorluk nedeniyle zeytin silkeleme makinası almaya karar verdik. Castellari Tornado V3 de karar koldık ve aldık. Memur olmam nedeni ile ve izin günümün sayılı olması nedeni ile hızlı hareket etmeliydik. Buna yağmurlu günler de eklenince daha da hozlı hareket etme zorunluluğu doğdu. Öğle yemeği dışında neredeyse hiç mola vermeden sadece ben silkeleme yaparak annem ve babamla beraber 9 günde yaklaşık 3,5 ton zeytini fabrikaya teslim edebildik. Çok yorucu bir süreç olmasına rağmen gerçekten cihazı çok beğendim. Daha birçok marka var mutlaka iyileri de vardır kötüleri de. Ama çok sayıda zeytin ağacınız varsa verilen parayı hak eden aletler.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön